Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

انواع تجهیزات محافظت از مدار

انواع تجهیزات محافظت از مدار

تجهیزات محافظ مدارهای الکتریکی دو عملکرد اصلی یعنی ثبات و هم چنین محافظت را انجام می دهند. در واقع این حفاظت از طریق جدا کردن منیع تغذیه از مدار و حفظت در برابر جریان بالا حاصل می شود که سبب جلوگیری از خطر برق گرفتگی و آتش سوزی می شود.

تجهیزات محافظ مدارهای الکتریکی  دو عملکرد اصلی یعنی ثبات و هم چنین محافظت را انجام می دهند. در واقع این حفاظت از طریق جدا کردن منیع تغذیه از مدار و حفظت در برابر جریان بالا حاصل می شود که سبب جلوگیری از خطر برق گرفتگی و آتش سوزی می شود. علاوه بر این ، برای محافظت دقیق تر از مدار ، برای برخی از محصولات ممکن است پیروی از اصول سازمانی آن محصول مورد نیاز باشد.

طراحان باید برای شناختن وسایل مختلف حفاظت از مدارها زمان کافی بگذارند به عنوان مثال دستگاه های محافظتی که برای محافظت از مدارها از ولتاژهای شدید یا جریان استفاده می شدند.

در این مقاله به بحث در مورد انواع دستگاه های محافظتی که در مدارهای الکتریکی و الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین چگونگی کارکرد این تجهیزات حفاظتی می پردازیم.


تجهیزات حفاظت چیست؟


تجهیزات حفاظت مدار وسیله ای الکتریکی است که برای جلوگیری از مقدار بالای جریان و زمان اتصال کوتاه استفاده می شود. برای اطمینان از حفاظت بالا ، تجهیزات حفاظتی بسیاری در بازار وجود دارند که طیف وسیعی از این تجهیزات محافظت از مدارهایی شامل فیوز ، قطع کننده مدار ، RCCB ، لوله های تخلیه گاز ، تریستورها و موارد دیگر را به شما ارائه می دهد.

انواع مختلف تجهیزات حفاظتی
نمونه های مختلف تجهیزات حفاظت مدار شامل موارد زیر است.
فیوز
CIRCUIT BREAKER
Poly Switch
RCCB (کلید محافظ جان )
وریستور اکسید فلز
محدود کننده جریان هجومی
لوله تخلیه گاز
SPARK GAP
صاعقه گیر

برای مطالعه ادامه مقاله انواع تجهیزات محافظت از مدار به لینک زیر مراجعه بفرمائید :

https://instrucenter.com/fa/electrical-measurement-training/2015-types-of-circuit-protection-equipment

ارسال نظر

خوش آمدید

این یک متن تستی و قابل ویرایش است

ار تنظیمات قالب بخش ویرایش بلوک شخصی متن دلخواه را بنویسید و به روز رسانی کنید

آمار

  • بازدید امروز: 3
  • بازدید دیروز: 21
  • بازدید کل: 762

نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - شما هم سایت خودتان را بسازید